Festival Results

Redditch Festival Results

  • Susan Taylor
Ivy Saunders 1st place 83 Marks Baby Classical
Rosie Allcroft 2nd place 82 Marks Baby Classical
Amelie French 2nd place 82 Marks A Character
Katie Pacpaco 2nd place 82 Marks A Ballet
1st place 83 Marks A Song & Dance
Poppy Wolton 3rd place 82 Marks B Character
1st place 84 Marks Junior National
Beatrice Labuda 2nd place 83 Marks B Character
4th place 82 Marks B Modern
Isobel Stuchfield 3rd place 82 Marks B Tap
2nd place 83 Marks Junior National
2nd place 84 Marks B Ballet
Isabella Freeman 2nd place 83 Marks B Tap
1st place 85 Marks B Ballet
1st place 85 Marks B Modern
Isabella Gaal 1st place 84 Marks B Tap
4th place 82 Marks B Ballet
3rd place 82 Marks Junior National
1st place 84 Marks B Character
Esme Saunders 3rd place 82 Marks B Tap
Rosa Camileri 4th place 82 Marks B Ballet
Annice Dumbrava 4th place 83 Marks C Lyrical
Bea Vidal 3rd place 84 Marks C Lyrical
1st place 85 Marks C Ballet
1st place 86 Marks C Tap
1st place 86 Marks C Song & Dance
3rd place 83 Marks C Modern
1st place 84 Marks C Character
Liz Sorilla 3rd place 84 Marks C Lyrical
4th place 82 Marks C Ballet
3rd place 83 Marks C Song & Dance
2nd place 82 Marks Inter National
3rd place 83 Marks C Modern
Tilly Davey 2nd place 85 Marks C Lyrical
4th place 82 Marks C Ballet
2nd place 85 Marks C Tap
2nd place 83 Marks C Character
Dionne Sindayen 2nd place 84 Marks C Ballet
2nd place 84 Marks C Song & Dance
1st place 83 Marks Inter National
Maizie Lawrence 3rd place 83 Marks C Tap
Freya Troy 1st Place 84 Marks D Ballet
2nd place 84 Marks D Tap
Poppy Lister 3rd place 83 Marks D Tap
Clara Field 3rd place 83 Marks D Song & Dance
4th place 83 Marks D Character
Katie Crowther 1st place 85 Marks D Song & Dance
1st place 86 Marks D Tap
Lara Dimaculangan 2nd place 84 Marks D Tap
Aimie Moses Wright 1st place 86 Marks E Tap
2nd place 84 Marks E Ballet
4th place 82 Marks E Song & Dance
Isobel Manning 3rd place 83 Marks E Ballet
Maisie Winspear 2nd place 84 Marks E Ballet
2nd place 84 Marks E Lyrical
2nd place 85 Marks E Tap
3rd place 83 Marks E Modern
Morgan Denison 1st place 85 Marks E Ballet
1st place 84 Marks E Character
1st place 85 Marks E Modern
1st place 85 Marks E Lyrical
3rd place 84 Marks E Tap
2nd place 84 Marks E Song & Dance
Charlotte Woodcock 4th place 82 Marks E Modern
2nd place 84 Marks E Song & Dance
Cassie Brockbank 1st place 85 Marks F Tap
Hannah Woodcock 1st place 86 Marks F Lyrical
2nd place 84 Marks F Character
3rd place 83 Marks F Tap
Annice & Maizie 4th place 83 Marks Inter Cabaret Duet
Liz, Freya & Tilly 1st place 85 Marks Inter Cabaret Trio
Children of 1940 1st place 86 Marks Inter Classical Trio
Belle 3rd place 85 Marks Senior Cabaret Group
Trophies:
Ivy Saunders Baby Classical
Isabella Freeman Junior Ballet
Junior Modern
Poppy Wolton Junior National
Isabella Gaal Junior Character
Junior Tap
Bea Vidal Inter Ballet
Inter Song & Dance
Overall Cabaret aggregate
Bea Vidal & Katie Crowther Inter Tap
Dionne Sindayen Inter National
Aimie Moses Wright Senior Tap
Morgan Denison Senior Ballet
Senior Modern
Hannah Woodcock Senior Lyrical
Children of 1940 Inter Classical Group
Freya, Tilly & Liz Inter Cabaret Trio
Liz Sorilla Adjudicators choice for most promising girl
Bea Vidal Adjudicators choice for best personality
Hannah Woodcock Adjudicators choice for best musicality

 

A MASSIVE CONGRATULATIONS TO ALL WHO DANCED!!!!!

SUPERB RESULTS

24 – 1st places

22 – 2nd places

17 – 3rd places

 10 – 4th places

& 20 trophies!!!

Comments are closed.